Long Life Komora normobaryczna — tlenoterapia jako skuteczna rehabilitacja po COVID-19
Opublikowane przez Administrator w dniu
Komora normobaryczna — tlenoterapia jako skuteczna rehabilitacja po COVID-19
Od grudnia 2019 roku ludzie na całym świecie zarażają się koronawirusem SARS-CoV-2. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), łącznie w okresie od 31 grudnia 2019 roku do 14 kwietnia 2021 roku odnotowano na świecie 137 464 432 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W Polsce, na dzień 14 kwietnia 2021 roku, liczba ta wynosi 2 642 399. Pamiętajmy jednak, że są to liczby potwierdzonych przypadków. Wiadomo, że COVID-19, czyli choroba wywołana koronawirusem SARS-CoV-2, może mieć przebieg ciężki lub lekki, ale również bezobjawowy.
Bez względu na przebieg COVID-19, choroba ta może prowadzić u ozdrowieńców do wielu powikłań i skutków ubocznych. Badania nad powikłaniami wywołanymi zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 wciąż trwają i ich lista z dnia na dzień staje się dłuższa. Dotyczą one wszystkich narządów i układów. Obserwuje się również niekorzystny wpływ Covid-19 na stan psychiczny. Pojawiają się one nie tylko u dorosłych, ale także u dzieci. Są one często bardzo groźne, nawet zagrażające życiu. Występują one nawet u pacjentów przechodzących COVID-19 bezobjawowo. Mogą pojawić się nawet po 60 dniach od zakażenia.
Powikłania po koronawirusie u dorosłych
Najczęściej występującymi powikłaniami po przechorowaniu COVID-19 są niewydolność oddechowa oraz zapalenie płuc. U ozdrowieńców pojawia się również zmęczenie porównywalne z CFS (zespołem chronicznego zmęczenia). Jest ono wynikiem zaburzenia systemu odpornościowego i toczącym się w organizmie stanem zapalnym.
Częstym skutkiem przejścia COVID-19, są problemy sercowo-naczyniowe. Pacjenci uskarżają się na szybsze, nierówne bicie serca i bóle w klatce piersiowej. W trakcie ćwiczeń lub innego typu ruchu pojawiają się duszności wysiłkowe. Po przechorowaniu COVID-19 może dojść do powstania zakrzepów w naczyniach krwionośnych. Wzrasta wówczas ryzyko wystąpienia udaru mózgu, zawałów serca oraz problemów z nerkami i płucami.
„Mgła mózgowa” to określenie dla zaburzeń orientacji, komunikacji, skłonności do zapominania i niemożności skoncentrowania uwagi.
Coraz częściej u ozdrowieńców obserwuje się powikłania neurologiczne, takie jak majaczenie, splątanie lub parestezje – samoistne odczucia skórne w postaci mrowienia, kłucia, pieczenia, drętwienia i uczucia chłodu.
Chorzy, którzy w trakcie choroby utracili smak i węch, skarżą się na przytępienie tych zmysłów. Niektórzy mają urojenia węchowe, czują dym papierosowy, stęchliznę, chemikalia, zepsute mięso czy spaleniznę. U wielu z nich pojawia się wręcz parosmia, czyli zmiana przyjemnych do tej pory bodźców zapachowych w odrażające.
Za powikłanie neurologiczne będące wynikiem zakażenia koronawirusem uznaje się również zespół Guillaina-Barrego. Powoduje ono postępujące osłabienie siły mięśniowej wywołane uszkodzeniem nerwów obwodowych. Pacjenci nie tylko mają duże problemy z poruszaniem się, ale również z oddychaniem.
PIMS-TS – powikłania po koronawirusie u dzieci
Większość dzieci przechodzi zarażenie koronawirusem łagodnie lub całkowicie bezobjawowo. Niestety wirus może prowadzić u nich do wieloukładowego zespołu zapalnego – PIMS-TS (ang. Paedriatric Inflammatory Multisystem Syndrome Temporally Associated with SARS-CoV-2). Objawy PIMS-TS mogą być następujące:
- wysoka gorączka (ponad 38,5 stopni)
- biegunki, wymioty, ból brzucha,
- wysypka,
- zapalenie spojówek,
- obrzęki dłoni i stóp,
- zaczerwienienie języka i warg,
- objawy neurologiczne, jak apatia, drażliwość, silne bóle głowy, niedowład nerwów obwodowych, drgawki, śpiączka,
- zapalenie mięśnia sercowego.
Powikłania u dzieci pojawiają się w okresie od 2 do 4 tygodni po przebyciu zakażenia SARS-CoV-2.
Tlen – lekarstwo w COVID-19 i podstawa rekonwalescencji
U części zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 dochodzi do ostrego zapalenia płuc i groźnej dla życia niewydolności oddechowej. Ważną rzeczą staje się wtedy dbanie o odpowiednią saturację krwi, czyli wysycenie jej tlenem. Optymalna wartość wysycenia mieści się od 92 do 96%. Spadek saturacji powoduje przewlekłe niedotlenienie organów i ich uszkodzenie. By temu zapobiec, pacjenci zostają podłączaniu do respiratorów, które mają za zadanie dostarczać mechanicznie większą ilość tlenu do organizmu. Tlenoterapia znacząco pomaga w powrocie do zdrowia pacjentów przechodzących COVID-19.
Tlenoterapia ma równie ważne znaczenie w trakcie rehabilitacji osób, wyleczonych z COVID-19, ponieważ niweluje skutki przebytej choroby.
Komora normobaryczna Long Life – miejsce do terapii tlenowej
Warunki panujące w komorze normobarycznej produkowanej przez Long Life sprzyjają maksymalnemu i bezpiecznemu przyswajaniu tlenu. Jego wysycenie wynosi aż 40% (w powietrzu jest go ~21%). Łatwiejsze i szybsze przyswajanie tlenu odbywa się dzięki obecności dwutlenku węgla. Jest go od 1,5 – 2%, czyli ok. 50-70 razy więcej niż w atmosferze. Dodatkowo działanie ma obecny w komorze wodór (0,5%), który zatrzymuje procesy zwyrodnieniowe i degeneracyjne po niszczącym działaniu SARS COV-2. W komorze normobarycznej panuje ciśnienie atmosferyczne 1500 hPa, dlatego mogą z niej korzystać wszyscy bez ograniczeń i dodatkowych konsultacji lekarskich.
Komora normobaryczna to doskonałe miejsce skutecznej rehabilitacji po COVID-19.
Już kilkanaście zabiegów normobarycznych jest w stanie przywrócić prawidłowy stan dotlenienia komórkowego. Sama sesja w komorze normobarycznej Long Life nie tylko wspomaga i regeneruje organizm, ale również pozwala w pełni się relaksować. Przyjemne wnętrze, wygodne fotele, płynąca z głośników muzyką relaksacyjna zmniejsza poziom stresu i działa rewelacyjnie na psychikę.
Konstrukcja komory normobarycznej Long Life wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. Szczelna i solidna konstrukcja oraz najnowocześniejszy system sterowania marki Normatech pozwala na utrzymanie na stałym poziomie ciśnienia, oraz zawartości tlenu, dwutlenku węgla i wodoru.
Komora normobaryczna Long Life może być usytuowana zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz budynku. Przystosowana jest ona do użytku dla osób niepełnosprawnych.
W komorze przez całą dobę działa maszyna dekontaminacyjna, która zabija wszelkie wirusy i bakterie.
Zachęcamy do współpracy wszystkie zainteresowane podmioty i osoby fizyczne. Odpowiemy na dodatkowe pytania. Udzielimy szczegółowych wyjaśnień dotyczących nowoczesnej, bezinwazyjnej technologii zdrowienia. Zapraszamy do kontaktu:
Komora normobaryczna
Long Life — producent komór i sypialni normobarycznych
long-life.pl
tel.: (+48) 512 024 000
e-mail: biuro@long-life.pl
0 Komentarzy