Czym jest normobaria – historia i korzyści

Opublikowane przez Natalia S w dniu

Na Ziemi panuje obecnie ciśnienie o wartości ok. 1000 hPa, zawartość tlenu (O2) wynosi ok. 21%, a dwutlenku węgla (CO2) ok. 0,03%. Najbardziej sprzyjającym ciśnieniem atmosferycznym jest to utrzymujące się na poziomie 1500 hPa. Zawartość tlenu powinna oscylować w okolicach 40%. Powietrze powinno zawierać nawet do 2% dwutlenku węgla oraz 0,5% wodoru. Takie parametry atmosfery jesteśmy w stanie uzyskać tylko podczas tlenoterapii normobarycznej.

Kto odkrył normobarię?

Prekursorem tego odkrycia był doktor Jan Pokrywka. Stworzył on pierwszy dom normobaryczny. W swoich badaniach postanowił bliżej zbadać atmosferę i jej wpływ na zdrowie człowieka. Wnioski, do których doszedł były zaskakujące. Doktor stwierdził, że:

Warunki przyrodnicze, w których żyjemy nie są wcale optymalne. Jesteśmy w błędzie uważając, że obecne parametry atmosfery, w których ludzkość żyje od tysięcy lat za najbardziej sprzyjające zdrowiu i życiu.

Co to jest komora normobaryczna i jak działa?

Normobaria to innowacyjne na skalę światową rozwiązanie wspomagające procesy leczenia. Dzięki odpowiednim warunkom w komorze normobarycznej, nasze komórki macierzyste namnażane, które te z kolei docierają do uszkodzonych komórek i tkanek powodując ich regenerację. Dostarczenie organizmowi większej ilości tlenu, dwutlenku węgla i wodoru sprawia, że już pierwszy zabieg tlenoterapii normobarycznej wpływa na znacznie lepsze dotlenienie komórek. To bezpośrednio przyczynia się do poprawy ich ogólnego stanu i znacznie zmniejsza ewentualne stany zapalne w organizmie. Przyspieszony zostaje także rozwój nowych naczynek krwionośnych.

Może to być dla Ciebie zaskoczeniem, ale w otaczającym nas powietrzu jest zbyt mało dwutlenku węgla. Paradoksalnie więc, jeśli wdychamy zbyt mało dwutlenku węgla jesteśmy niedotlenieni – określa się to mianem „efektu Bohra”.

Dwutlenek węgla jest niezbędny w procesie transportu tlenu do krwiobiegu i poszczególnych komórek. Jego niedobór upośledza mechanizm dotlenienia całego organizmu. 

Cząsteczkowy wodór jako najskuteczniejszy antyoksydant spowalnia podziały komórek – potrafi zahamować procesy starzenia, tym samym wydłużając ich życie.

Terapia normobaryczna jest rewelacyjnym zabiegiem długowieczności, ponieważ już po jednej sesji trwającej 2 godziny namnaża się do 100% komórek macierzystych.

Dowiedz się więcej o wpływie komór normobarycznych oraz jak i Ty możesz polepszyć swoje zdrowie i życie. Jesteśmy firmą, która zapewnia najwyższej klasy komory normobaryczne w celu zapewnienia lepszej jakości życia. Żyj dłużej z Long Life.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *